Aktualności

11.10.2016

Gładź gipsowa na tynk gipsowy?

Dość często zadawane pytanie: czy na tynk gipsowy trzeba kłaść gładź gipsową/ polimerową ? Wielu deweloperów uważa to za zaletę nieruchomości, jak tweirdzą: te ściany wystarczy już tylko pomalować i można się wprowadzać:) Nie do końca się zgodzimy z tą opinią. Oczywiście sztuka budowlana mówi, że nie ma potrzeby kładzenia gładzi na tynki gipsowe. Jednak naszym zdaniem i zdaniem wielu klientów, kótrym wykonaliśmy gładzi oraz tych, którym nie wykonaliśmy gładzi przed malowaniem twierdzi, że gładź jednak musi być położona. Sztuka budowlana niestety nie bierze pod uwagę estetyki wykończenia wnętrz. Więc, tak, zgodzimy się nie ma potrzeby kładzenia gładzi gipsowej na tynki gipsowe - zreszta można to przeczytać w kartach produktowych tynków gipsowych..., ale poczekjamy do momentu zapelenia światła pewnego romantycznego wieczoru :) Wtedy zdanie na temat gładzi gipsowej zmieni się o 180 stopni. Tynk gipsowy ma całkiem inną ziarnistość niż gładź. Ziarno tynku jest 10-cio krotnie większe niż ziarno gładzi, a to już o czymś świadczy...
Po zapeleniu światła będziemy widzieć każdą, choćby minimalną nierówność tynku, która oczywiście będzie dopuszczalna przez sztukę budowlaną, ale czyż estetyka nie jest, mimo wszystko ważniejsza? Naszym zdaniem tynki nigdy nie zapewnią takiego efektu końcowego na ścianach jaką zapewni gładź gipsowa / polimerowa.

Dlatego nasza odpowiedź brzmi: Gładź gipsowa może, a nawert powinna być kładziona na tynki gipsowe. Chyba, że nie zależy nam na estetyce wykonania.

Pamiętajmy także, że: gładź jak sama nazwa mówi wygładza powierchnię ścian/sufitów, to tynki mają za zadanie wyrównać pwoerzchnię ścian/sufitów. Gładź jest tylko dokończeniem tego twórczego procesu:)


Kontakt z nami

Komunikacja i dobra znajomość potrzeb Klienta znacznie przyśpieszają działanie.

phone.png, 13kB888 358 222 biuro@braciaremont.pl

 

 

footer_foto.gif, 19kB

Sprawdź nas!

Indywidualne podejście do każdego remontu, połączone z profesjonalnym doractwem i wyceną.

clock.png, 12kB

 

NIE CZEKAJ ! ZADZWOŃ !

tel. 666 616 333 lub 888 358 222